Baseball SM-Liiga 2001

Espoon Athletics voitti jo viidennen Suomen mestaruutensa. Finaaleissa kaatui toinen Espoolais joukkuen Expos voitoin 3-1 (12-7, 10-0, 3-7 ja 6-2). Ratkaisevat ottelut pelattiin 9.9. Meilahden kentällä erittäin vetisissä olosuhteissa.

Päivä Aika Ottelu Paikka Tulos Tilastot
Finaali:
09.09. 16:00 Expos - Athletics Meilahti 2 - 6  
09.09. 13:00 Athletics - Expos Meilahti 3 - 7  
07.09. 17:00 Expos - Athletics Leppävaara 0 - 10  
05.09. 17:00 Athletics - Expos Ruskeasuo 13 - 8  
Pronssipeli:
09.09. 10:00 Puumat - Icebreakers Meilahti 14 - 13  
Välierät:
01.09. 16:00 Puumat - Expos Meilahti 6 - 9  
01.09. 12:00 Icebreakers - Athletics Meilahti 9 - 12  
29.08. 17:30 Athletics - Icebreakers Ruskeasuo 11 - 1  
27.08. 17:30 Expos - Puumat Ruskeasuo 13 - 4  
Runkosarja:
22.08. 18:00 Icebreakers - Puumat Ruskeasuo 19 - 7  
21.08. 18:00 Puumat - Urhot Ruskeasuo 21 - 1  
20.08. 18:00 Icebreakers - Urhot Ruskeasuo 25 - 5  
12.08. 18:00 Puumat - Expos Ruskeasuo 6 - 10  
06.08. 18:00 Puumat - Athletics Ruskeasuo 2 - 20  
03.08. 18:00 Expos - Urhot Leppävaara 28 - 8  
27.07. 18:00 Athletics - Urhot Leppävaara 16 - 3  
22.07. 18:00 Athletics - Icebreakers Ruskeasuo 2 - 16  
22.07. 15:00 Expos - Athletics Ruskeasuo 21 - 11  
22.07. 12:00 Icebreakers - Expos Ruskeasuo 12 - 17  
18.07. 18:00 Puumat - Urhot Ruskeasuo 9 - 0 (L) X
16.07. 18:00 Icebreakers - Expos Ruskeasuo 12 - 11  
15.07. 18:00 Icebreakers - Urhot Ruskeasuo 18 - 17  
15.07. 15:00 Expos - Urhot Ruskeasuo 23 - 4  
11.07. 18:00 Icebreakers - Puumat Ruskeasuo 4 - 9  
08.07. 18:00 Athletics - Puumat Ruskeasuo 11 - 4  
08.07. 15:00 Expos - Athletics Ruskeasuo 6 - 17  
08.07. 12:00 Puumat - Expos Ruskeasuo 6 - 13  
04.07. 18:00 Urhot - Athletics Ruskeasuo 0 - 24 X
15.06. 18:00 Expos - Icebreakers Leppävaara 18 - 5  
08.06. 18:00 Athletics - Icebreakers Leppävaara 5 - 4 X
27.05. 12:00 Athletics - Puumat Leppävaara 18 - 1 X
23.05. 18:00 Icebreakers - Athletics Ruskeasuo 3 - 10 X
20.05. 18:00 Icebreakers - Urhot Leppävaara 13 - 4 X
20.05. 15:00 Urhot - Expos Leppävaara 6 - 26 X
16.05. 18:00 Urhot - Puumat Ruskeasuo 1 - 12 X
11.05. 18:00 Expos - Puumat Leppävaara 5 - 15 X
09.05. 18:00 Urhot - Athletics Ruskeasuo 1 - 15 X
02.05. 18:00 Puumat - Icebreakers Ruskeasuo 11 - 8 X
27.04. 18:00 Athletics - Expos Leppävaara 4 - 3 X